Zalety kasetonów elewacyjnych

W przypadku projektów nowoczesnych obiektów, jednym z częściej wybieranych materiałów elewacyjnych są kasetony elewacyjne. Wyróżniają się one trwałością, funkcjonalnością, a ponadto stanowią estetyczne wykończenie budynku. Jakie są jeszcze inne zalety tego typu produktów?

Zalety kasetonów elewacyjnych

Zaletą kasetonów elewacyjnych jest również to, że produkowane są one w różnych wymiarach, pod konkretne zamówienie. A to ułatwia projektantom dowolne modelowanie np. grubości elewacji. To samo dotyczy np. kolorystyki kasetonów - są one dostępne w szerokiej palecie barw. Klienci mogą też wybierać rodzaj materiału użytego do wykonania kasetonów. Nie muszą to być blachy ocynkowane i powlekane, ale np. stal nierdzewna, tytan-cynk oraz miedź, co jest istotne dla inwestorów szczególnie dbających o estetykę stawianych budowli.

Same kasetony elewacyjne mają stosunkowo prostą konstrukcję. Są to mianowicie arkusze blachy z odpowiednio uformowanymi krawędziami, których zadaniem jest usztywnienie całego elementu, aby był odporny na działanie wiatru oraz warunków atmosferycznych. Jako materiał produkcyjny stosuje się najczęściej blachy ocynkowane powlekane o grubości od 1 do 1,5 mm lub blachę aluminiową o grubości od 1 do 3 mm.

System mocowań kasetonów elewacyjnych jest tak opracowany, aby przy zachowaniu trwałości  połączeń między poszczególnymi elementami zapewnić możliwie największą łatwość i szybkość montażu eliminując zbędne obróbki blacharskie.

"Jest to niezwykle wdzięczny materiał. Pomijając wytrzymałość i funkcjonalność, daje on architektom swobodę w projektowaniu budynków. Kasetony elewacyjne można łączyć z wieloma innymi materiałami, takimi jak drewno, kamień, aluminium, szkło czy płyty fibrobetonowe" - podsumowuje Eliza Gissel z firmy Blachy Pruszyński.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Blachy Pruszyński, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Blachy Pruszyński

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT