Ruszyła produkcja w nowym zakładzie quick-mix

Ruszyła produkcja farb i tynków fasadowych w nowym zakładzie w Rawie Mazowieckiej. Otwarcie trzeciego zakładu w Polsce, to dla firmy quick-mix, należącej do holdingu Sievert Baustoffgruppe, kolejny krok w kierunku ekspansji na krajowym rynku, zwłaszcza w kategorii systemów ociepleń.

Ruszyła produkcja w nowym zakładzie quick-mix

Zwiększamy możliwości produkcyjne, ale nowy zakład  to przede wszystkim inwestycja w dostępność i kompleksowość naszej oferty a co za tym idzie - w satysfakcję klientów - mówi Mariusz Gil, Prezes Zarządu quick-mix sp. z o.o. Uruchamiając nową linię produkcyjną w Rawie Mazowieckiej, quick-mix konsekwentnie buduje swoje kompetencje w obszarze tynków mokrych i farb na rynku Polski i Europy środkowej.

Ósmego września 2014 r., w uroczystym otwarciu obiektu wzięło udział ponad 200 zaproszonych gości z kraju i zagranicy. Oprócz partnerów biznesowych i dystrybutorów, w inauguracji uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, Łódzkiej Strefy Ekonomicznej, dziennikarze i reprezentanci organizacji branżowych. Symboliczną wstęgę przeciął prof. dr. Hans-Wolf Sievert, Przewodniczący Rady Nadzorczej Sievert AG.

Zaledwie po roku od decyzji o budowie kolejnego, trzeciego już w Polsce zakładu produkcyjnego quick-mix, we wrześniu 2014 r., z taśm nowoczesnej, zautomatyzowanej linii produkcyjnej zjechały pierwsze, lokalnie wyprodukowane farby, tynki i grunty.

Wyposażony w najnowszej generacji maszyny, zakład w Rawie Mazowieckiej, docelowo opuszczać będzie 21 000 ton wyrobów rocznie. Większość z nich to składowe systemów ociepleń - kategorii, której rozwój ma w znaczący sposób wzmocnić pozycję firmy quick-mix w Polsce. W następnych latach planowane jest rozszerzenie produkcji o farby wewnętrzne i inne, płynne produkty chemii budowlanej. Wyroby z nowej linii w Rawie Mazowieckiej już w następnym roku, trafią również do spółek quick-mix w Czechach i na Słowacji.

Nowy zakład chemii budowlanej quick-mix jest inwestycją strategiczną nie tylko ze względu na zakładany wzrost wydajności i plany dotyczące eksportu wyrobów. Krajowa produkcja szerokiego asortymentu produktów mokrych kończy okres wieloletniego zaopatrywania polskich klientów materiałami tej kategorii z zagranicznych fabryk.

W praktyce oznacza to znacznie większą dostępność produktów , dzięki sprawniejszej logistyce, oraz otwartą drogę do rozwoju nowego, wpisującego się w aktualne wymogi rynkowe i zmieniające się potrzeby klientów, asortymentu. - Doceniana przez odbiorców jakość naszych materiałów będzie miała teraz znakomite wsparcie w postaci dopasowanego do potrzeb rynku serwisu i konkurencyjnych cen - dodaje Mariusz Gil.

Polska jest dla nas rynkiem niezwykle ważnym - mówi Carsten Beier Członek Zarządu Sievert AG, holdingu, w którego skład wchodzi firma quick-mix.

Przez 17 lat obecności na polskim rynku budowlanym, właśnie tutaj zrealizowaliśmy najwięcej naszych inwestycji zagranicznych. Otwarcie zakładu produkcji mokrej w Rawie Mazowieckiej odzwierciedla nasze zaangażowanie w rozbudowę  tego asortymentu w Polsce i jest ważnym impulsem dla dalszego, dynamicznego rozwoju firmy quick-mix w Polsce i Europie wschodniej. Szczególnie istotny jest dla nas segment systemów ociepleń wynoszący w Polsce ponad 44 miliony metrów kwadratowych. Kompleksowa oferta tynków i farb fasadowych produkowanych w Rawie Mazowieckiej doskonale uzupełni asortyment systemów ociepleń i w znaczący sposób wzmocni pozycję quick-mix w Polsce - dodaje Carsten Beier.

Idea inwestowania w kompleksowość systemów i dostępność produktów już przełożyła się na konkretne rozwiązania. W ciągu ostatnich kilku miesięcy znacząco rozbudowana została sieć stacji barwiących u naszych partnerów handlowych. Jednocześnie na rynku zadebiutowała nowa linia kolorystyczna tynków i farb: "Symfonia kolorów", skomponowana zgodnie z najnowszymi trendami projektowania w architekturze - podsumowuje Mariusz Gil

źródło: materiały prasowe quick-mix

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT