Jak odnowić nawierzchnię z kostki brukowej renowatorem Botament PF 1?

Dodano: wtorek, 22 maja 2018 12:08
Jak odnowić nawierzchnię z kostki brukowej renowatorem Botament PF 1?

Ważnym elementem otoczenia domu, ogrodu są podjazdy, chodniki ścieżki z kostki brukowej czy elementy architektury ogrodowej wykonane z betonu. Podnoszą walory estetyczne otoczenia, jak również zapewniają wygodną komunikację.

Odnawianie kostki brukowej zamiast wymiany nawierzchni

Pomimo, że powierzchnie z kostki brukowej są bardzo odporne na zużycie mechaniczne oraz zmienne warunki atmosferyczne, palące słońce, deszcz i mróz, kolor kostki brukowej z czasem traci swoją intensywną barwę, blaknie, płowieje, tym samym negatywnie wpływa na wygląd otoczenia domu czy ogrodu.

Wymiana nawierzchni z kostki brukowej zawsze wiąże się z dużymi kosztami, bałaganem wokół domu, brakiem możliwości korzystania z ciągów komunikacyjnych oraz  zniszczeniem trawnika czy  części roślin w ogrodzie. Aby uniknąć tak wielu trudności i nie obciążać naszego portfela można w inny szybki i łatwy sposób przeprowadzić renowację podjazdu, chodnika z kostki brukowej czy płyt betonowych.

Sięgnijmy po renowator koloru do kostki brukowej Botament PF 1

Renowator koloru do kostki brukowej Botament PF 1

Jeśli okładzina z kostki brukowej jest jeszcze w dobrym stanie ale jest już spłowiała bez wyrazistej barwy wystarczy zastosować renowator koloru do kostki brukowej Botament PF 1, który sprawi, że bruk betonowy czy płyty chodnikowe znowu będą wyglądać jak nowe! Renowator koloru do kostki brukowej  Botament PF 1 zachowuje naturalną strukturę podłoża, doskonale  odświeża  stare,  wyblakłe  powierzchnie i trwale zabezpiecza  przed czynnikami  atmosferycznymi, deszczem,  mrozem oraz  promieniowaniem  UV. 

Renowator koloru do kostki brukowej Botament PF 1 nadaje się do stosowania na chłonnych podłożach betonowych (np. kostka brukowa,  płyty chodnikowe) oraz podłożach mineralnych. PF 1 dostępny jest w trzech kolorach: szarym, czerwonym i antracytowym.

Jak odświeżyć kostkę brukową z zastosowaniem renowatora Botament PF 1?

Kilka czynności z renowatorem do kostki brukowej Botament PF1: otwieramy puszkę, mieszamy, przelewamy do wiadra, nanosimy i podziwiamy odnowioną nawierzchnię

Przygotowanie kostki przed malowaniem środkiem Botament PF1

Przed przystąpieniem do prac podłoże należy oczyścić, usunąć  glony, mchy, stare powłoki malarskie, jak również warstwy zmniejszających przyczepność np. impregnaty, oleje, tłuszcze, woski. Jeśli do czyszczenia powierzchni została użyta myjka wysokociśnieniowa to przed dalszą obróbką podłoże musi wyschnąć.

Malowanie kostki brukowej, płyt chodnikowych

Przed przystąpieniem do malowania renowator koloru do kostki brukowej  Botament PF 1 należy zamieszać. Miejsca trudno dostępne, takie jak krawężniki, należy wcześniej  pomalować za pomocą pędzla. Dla ułatwienia pracy zawartość opakowania można przelać do odpowiedniego pojemnika, a następnie nakładać wałkiem lub pędzlem. Większe powierzchnie  należy malować bez przerw, aby uniknąć  powstawania śladów łączenia. W miarę możliwości należy zawsze malować wzdłuż spoin.

źródło i zdjęcia: Botament Systembaustoffe