Jak odnowić kostkę brukową?

Dodano: środa, 18 lipca 2018 08:51
Jak odnowić kostkę brukową?

Zadbana i estetycznie zaaranżowana przestrzeń wokół domu to najlepsza wizytówka posesji. By całość robiła dobre wrażenie, każdy element przydomowego krajobrazu musi być szczegółowo dopracowany. Ważną reprezentacyjną rolę na pewno odgrywają efektowne podjazdy czy ścieżki, które będą prowadzić gości do środka. Ale co zrobić, gdy kostka brukowa przed domem lata świetności ma już za sobą?

Bejca Tikkurila Patio - skuteczny sposób na odnowienie nawierzchni z kostki brukowej

Ze względu na intensywną eksploatację i stałą ekspozycję na zmienne warunki pogodowe, kostka brukowa czy płyty betonowe z czasem blakną i szarzeją. Tracą w ten sposób swój świeży wygląd, przez co potrafią też odebrać urok całej przydomowej przestrzeni.

Wówczas do renowacji warto zastosować Tikkurila Patio, która szybko wyrówna i pogłębi kolor kostki, stylowo podkreślając naturalną strukturę betonu. Spośród 11 atrakcyjnych odcieni produktu można z powodzeniem wybrać ten, który najlepiej wpasuje się w całą aranżację i stworzy elegancki klimat pełen harmonii i wdzięku. Co ważne, bejca wnika głęboko w strukturę betonu, dzięki czemu powierzchnia nie staje się śliska i jest w pełni bezpieczna dla użytkowników.

Od czego zacząć renowację nawierzchni z kostki brukowej?

Z Tikkurila Patio renowacja kostki brukowej to wcale nie jest trudne zadanie. W pierwszej kolejności należy oczyścić powierzchnię z brudu, kurzu i mchu za pomocą myjki ciśnieniowej czy odpowiednich środków do czyszczenia. Warto też wykonać próbę malowania, by wybrać najlepszą metodę aplikacji i dopasować liczbę warstw dla uzyskania pożądanego efektu.

Renowacja kostki brukowej preparatem Tikkurila Patio - kolejne czynności

Renowacja nawierzchni z kostki brukowej podzielona na etapy: oczyszczenie i przygotowanie nawierzchni, wymieszanie i rozprowadzenie bejcy Tikkurila Patio za pomocą wałka, szczotki lub metodą natryskową, efekt końcowy po 6 godzinach - nawierzchnia gotowa do ponownego użytkowania.

Przed rozpoczęciem malowania trzeba natomiast dobrze wymieszać bejcę, a czynność tę trzeba też powtarzać w trakcie prac. Bejcę nakłada się równomiernie i bez przerw, unikając przy tym grubych warstw.

Jeśli korzystamy z metody natryskowej, do miejsc trudnodostępnych należy dotrzeć za pomocą wałka lub pędzla. Gotowy efekt uzyskamy już po 6 godzinach od malowania.

źródło i zdjęcia: Tikkurila