Zalety łączników z podświetleniem

Dodano: poniedziałek, 19 czerwca 2017 12:01

Wszyscy znamy to uczucie, gdy wchodzimy wieczorem do ciemnego mieszkania i po omacku, na pamięć, szukamy łącznika światła, nim zrobimy pierwszy krok. Tak jednak być nie musi. Bez wątpienia codzienne funkcjonowanie ułatwią i ozdobią wnętrze ciekawym designem łączniki z podświetleniem.

Łączniki jako odpowiedź na ciemność

Urządzając wnętrze swojego domu, chcemy, aby było ono przede wszystkim eleganckie i użyteczne. Planujemy najdrobniejsze szczegóły, które mają nie tylko zdobić pomieszczenia, lecz także w praktyczny sposób usprawniać codzienne funkcjonowanie domowników. Tu doskonałym przykładem mogą być nowoczesne łączniki z podświetleniem.

Poza nowoczesnym designem, są one świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza nocą lub w ciemnych, pozbawionych okien pomieszczeniach, jak korytarze czy klatki schodowe. Dzięki delikatnemu podświetleniu, które wydostaje się przez specjalne otwory w przycisku, łatwo jest zlokalizować źródło światła na ścianie, co zdecydowanie ułatwia bezpieczne poruszanie się w ciemności. Wykorzystując ten model w zestawieniu z innymi łącznikami, można również w ten sposób oznaczyć miejsce, w którym włącza się główne źródło światła, i oszczędzić czas na poszukiwanie metodą prób i błędów właściwego przycisku. W dodatku istnieje możliwość wymiany modułu podświetlenia, co umożliwia zmianę koloru podświetlenia na wersję o odpowiednim natężeniu oraz barwie odpowiadającej całej aranżacji.

Różne kształty łączników

Łączniki z podświetleniem firmy Ospel mogą również stanowić atrakcyjną ozdobę wnętrza. Każda z linii ma bowiem inny kształt podświetlenia, dopasowany stylistycznie do formy obudowy. Wybrać więc można model odpowiedni do kompozycji pomieszczenia oraz upodobań właściciela.

Seria łączników KIER to propozycja dla miłośników nowoczesnych form aranżacji, ceniących sobie nowatorskie kształty oraz nietuzinkowe wzory podświetlenia. Do klasycznego stylu wnętrza pasować może KARO, charakteryzująca się prostymi, geometrycznymi kształtami ramek z lekko wypukłym wnętrzem z delikatną, prostą linią podświetlenia. Osobom, które lubią ekstrawagancję i częste zmiany charakteru swojego mieszkania, warto przedstawić serię łączników z podświetleniem SONATA. Ich atutem są wielokrotne ramki, które pozwolą zmienić charakter prostego łącznika w dekoracyjny element domu. W zależności od tego, jak chcemy odmienić wnętrze, możemy wybrać ramki zewnętrzne wykonane ze szkła, kamienia, drewna, stali szlachetnej bądź aluminium, a ich regularny kształt i prosta linia podświetlenia będą współgrały z każdym pomieszczeniem. Z kolei seria AS z dyskretnym podświetleniem może być uniwersalnym rozwiązaniem na wiele lat, mimo zmieniającej się wokół stylistyk, a to dzięki subtelnej formie i minimalizmowi.

oprac. Agnieszka Zygmunt
tekst i zdjęcia: Ospel