Ściana nad blatem - jeżeli nie płytki to co w zamian?

Dodano: wtorek, 29 maja 2018 12:10
Ściana nad blatem - jeżeli nie płytki to co w zamian?

Piękne i trwałe materiały ścienne są niezwykle upragnionymi elementami aranżacji wnętrz. Bez różnicy, czy urządzamy wnętrze prywatnego domu, czy też przestrzeń publiczną, powinny być ich wizytówką. Pfleiderer proponuje doskonałe rozwiązanie - ścianki przyblatowe, które zamienią każdą ścianę w efektowną i praktyczną powierzchnię.

Aranżacja wnętrz to skomplikowana sztuka. Musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, jak ergonomia, koszty wykończenia oraz jakość użytych materiałów. A to raptem kropla w morzu potrzeb. Wybieramy materiały wykończeniowe oczami, skupiając się na ich walorach wizualnych, przez co często zapominamy, że łatwość utrzymania w czystości stosowanych produktów ma niebagatelne znaczenie. Chcąc urządzić ładnie biuro lub dom, nie musimy jednak rezygnować z funkcjonalnych rozwiązań, na rzecz pięknego wyglądu wnętrza. Pfleiderer proponuje materiały, dzięki którym zarówno przestrzenie domowe, jak i publiczne będą praktyczne oraz efektowne.

Ścianki przyblatowe - trwałe i higieniczne

Elementy ściany nad blatem to powierzchnie mocno eksploatowane, które są wyjątkowo narażone na zabrudzenia i uszkodzenia. Pfleiderer proponuje rozwiązanie, które pozwoli wyeliminować te ryzyka - ścianki przyblatowe wykonane na bazie płyty P2. Można je stosować w gabinetach lekarskich i kosmetycznych, ale również w przedszkolach czy punktach gastronomicznych. Wszędzie tam, gdzie przygotowuje się żywność, dochodzi do kontaktu z narzędziami lekarskimi lub gdzie przebywają małe dzieci, ścianki przyblatowe Pfleiderer sprawdzą się doskonale. Szczególnie, że producent oferuje rozwiązanie, które pozwoli utrzymać pełną higieniczność powierzchni nad blatem. W ramach linii Premium, klienci mogą wybrać ścianki z innowacyjną powłoką antybakteryjną Duropal MicroPlus®, która skutecznie podwyższa higieniczność powierzchni roboczej, a tym samym minimalizuje ryzyko rozwoju groźnych drobnoustrojów.

Zaletą ścianek przyblatowych Pfleiderer jest również wykończenie wytrzymałym laminatem HPL, który charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie mechaniczne i jest odporny na silne detergenty. Materiał ten sprawdzi się więc w specjalistycznych pomieszczeniach tj. gabinety zabiegowe czy przychodnie weterynaryjne, gdzie po każdym wykonanym zabiegu powierzchnie czyści się środkami chemicznymi.

Modna i praktyczna ściana nad blatem

Urządzenie modnej kuchni to nie lada wyzwanie, a przecież pamiętać trzeba także o jej funkcjonalności. Ważne jest nie tylko prawidłowe rozmieszczenie stref, wybór trwałych mebli, które posłużą nam przez długie lata, ale również praktycznych materiałów. To, co w kuchni przykuwa największą uwagę, to ściana nad blatem. Wariacji na temat sposobów jej wykończenia jest dziś wiele, jednak nie wszystkie materiały spełnią nasze oczekiwania. Szczególnie, jeśli zależy nam na tym, by kuchnia była łatwa do utrzymania w czystości. Wydawać się może, że najlepszym rozwiązaniem będzie wybór szkła. Jednak ktoś, kto nie lubi często sprzątać, szybko przekona się, że będzie ono zmorą kuchennej aranżacji. Na szkle pozostanie każdy odcisk palca oraz każda kropla wody. Codzienne przemywanie szkła będzie więc koniecznością. Płytki to wybór najbardziej popularny, jednak wymaga klejenia i fugowania, co oznacz remont i bałagan. Ponadto na fugach z łatwością gromadzi się kurz i tłuszcz, a tę przestrzeń nie łatwo jest wyczyścić.

W jaki więc sposób wykończyć ścianę nad kuchennym blatem, aby aranżacja była nie tylko funkcjonalna, ale też  ładnie się prezentowała? Tutaj również idealnym rozwiązaniem będą ścianki przyblatowe Pfleiderer. Wygodne formaty 4.100 x 600 mm, w jakich są dostępne, pozwalają zagospodarować cały element ściany między blatem, a wiszącymi szafkami. Ponadto jej montaż jest prosty i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Wystarczy przykleić ją do ściany za pomocą mocnego kleju, aby móc cieszyć się piękną powierzchnią przez długie lata. Ścianki przyblatowe Pfleiderer oklejone są wytrzymałym laminatem HPL, który dostępny jest w wielu pięknych i modnych wzorach. Co więcej, ta sama gama barw dedykowana jest blatom kuchennym Pfleiderer. Możemy więc ścianę i blat wykończyć w identycznej kolorystyce. Zabieg ten sprawi, że kuchnia będzie wydawała się optycznie większa, a co najważniejsze urządzimy ją w najmodniejszym obecnie stylu.

źródło i zdjęcie: Pfleiderer