Sposoby na dolne szafki rogowe w kuchni

Dodano: środa, 05 września 2018 09:08
Sposoby na dolne szafki rogowe w kuchni

Optymalne zagospodarowanie dolnych szafek rogowych w kuchni jest problematyczne. Są one trudno dostępne, ale kryją w sobie duży potencjał ze względu na pojemność. W funkcjonalnej kuchni liczy się każda powierzchnia do przechowywania, dlatego warto zwrócić uwagę na przydatne akcesoria meblowe, na przykład systemy „rogowe” marki REJS.

Zastawa, garnki, akcesoria, sprzęt AGD, zapasy zajmują mnóstwo miejsca. Jak zachować ład i zapewnić sobie komfortowy dostęp do wszystkich przechowywanych rzeczy? Pierwszym krokiem jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni w szafkach narożnych i tych pod samym sufitem.

- Z doświadczenia wiemy, że największe trudności w aranżacji sprawiają dolne szafki rogowe. Niezależnie od ich konfiguracji, zazwyczaj niewielkie fronty skutecznie ograniczają dostęp do wnętrza. Tymczasem w sklepach znaleźć można sporo systemów i akcesoriów, które rozwiązują ten problem. Obrotowe kosze, wysuwane kornery i specjalnie wyprofilowane półki ułatwiają dostęp do produktów i podnoszą komfort pracy w kuchni. Pozostaje tylko wybrać taki system, który spełni nasze oczekiwania i będzie pasował do zabudowy – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. technicznych firmy REJS. Co mamy do wyboru?

SZAFKI ROGOWE Z PÓŁKAMI OBROTOWYMI

Zamocowane na centralnie położonym, pionowym drążku ażurowe kosze to prosta i efektywna metoda na wykorzystanie szafki rogowej. Półki, wykonane z drutu, można swobodnie obracać, co umożliwia dostęp do stojących w głębi szafki produktów.

Rożne rozmiary i formy koszy (oferta REJS obejmuje modele o kształcie koła, półkola lub ¾ koła), a także różnorodne opcje wykończenia, pozwalają wybrać system odpowiedni do danego „rogu”.

- Co istotne, decydując się na półki obrotowe nie musimy się martwić szerokością frontu. System ten sprawdza się nawet w szafkach o niestandardowych rozmiarach. Wystarczy dopasować średnicę koszy, odpowiednio zamocować drążek i gotowe – mówi Damian Rybak.

Szafki rogowe - półka obrotowa

SZAFKI ROGOWE Z PÓŁKAMI WYSUWANYMI

Jeszcze lepsze wykorzystanie przestrzeni szafki narożnej gwarantuje system Corner Optima REJS. Składa się on z dwóch wysuwanych niezależnie od siebie, odpowiednio wyprofilowanych półek zbudowanych z wysokiej klasy płyty meblowej. Zastosowanie niewysokich, drucianych relingów umożliwia przechowywanie większej liczby produktów, a jednocześnie zabezpiecza je przed upadkiem. Półki Corner Optima wysuwamy płynnym ruchem w dwóch sekwencjach. Mechanizm działa sprawnie nawet przy maksymalnym obciążeniu, które wynosi 15 kg na półkę. System REJS jest dostępny w dwóch kolorach – uniwersalnej bieli lub modnym antracycie.

Szafki rogowe - półki wysuwane

SZAFKI ROGOWE - KORNERY

Dużą popularnością cieszą się również kornery. W przypadku Corner Comfort każdą z dwupoziomowych części można całkowicie wysunąć z korpusu mebla. Wysokość położenia koszy można dopasować do własnych potrzeb. Ponadto istnieje możliwość zamocowania przegród do organizacji wewnętrznej, które pomogą w zachowaniu porządku na półkach.

Z kolei Corner Front pozwala na pełne wysunięcie jednego kosza, do którego przytwierdzony jest front szafki. Natomiast drugi, dwupoziomowy kosz podczas otwierania szafki przesuwa się z jej głębi w kierunku frontu, tak by dostęp do produktów był jak najłatwiejszy.

Corner Comfort i Corner Front marki REJS dostępne są obecnie w kilku odsłonach. W wersji ze srebrnym stelażem mają dno ażurowe (wykonane z drutu) lub dno z białej tacki z tworzywa. Obydwa systemy mają grafitowy stelaż i kosze z dnem z grafitowej płyty wiórowej z obrzeżem chromowanym. Ich ładowność to odpowiednio 25 i 35 kg.

Szafki rogowe - kornery

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.rejs.eu

Źródło i fot.: Rejs.