Hitachi Multi Volt - nowa technologia zasilania narzędzi akumulatorowych

Dodano: wtorek, 24 lipca 2018 00:00
Hitachi Multi Volt - nowa technologia zasilania narzędzi akumulatorowych

Hitachi Power Tools Polska wprowadza do sprzedaży nawą gamę elektronarzędzi pod nazwą Multi Volt. Jest to całkowicie nowa platforma elektronarzędzi akumulatorowych o napięciu 36V, zasilana nowymi dwunapięciowymi akumulatorami 36V/18V.

Multi Volt - napięcie zasilania 18 lub 36 V

Nowe akumulatory Multi Volt zostały tak opracowane aby napięcie zasilania 18 lub 36 V mogło być zastosowane w zarówno w nowych konstrukcjach 36-woltowych, jak i dotychczas wytwarzanych narzędzia 18-woltowych.

Nowe rozwiązanie techniczne polega na systemie połączeń ogniw litowo jonowych wewnątrz akumulatora. Odpowiednio dla narzędzi 36 V system łączy 2 x więcej ogniw szeregowo, natomiast dla urządzeń 18 V - równolegle. Co najważniejsze wybór napięcia dokonywany jest automatycznie przez elektronikę akumulatora Multi-Volt. Akumulator rozpoznaje rodzaj elektronarzędzia, a właściwie jego napięcie, do którego go podłączono.

Multi Volt - wygoda dla użytkownika

Z punktu widzenia użytkownika jest to bardzo wygodne, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. Użytkownik nie jest zmuszony do dokonywania żadnych dodatkowych czynności typu przełączanie itd. zarówno w akumulatorze jak i samym narzędziu. Dzięki temu eliminujemy potencjalne pomyłki oraz możliwość uszkodzenia sprzętu.

Multi Volt - automatyczna zmiana pojemności ze zmianą napięcia

Kolejną cechą nowych akumulatorów Multi Volt jest ich różna pojemność. W zależności od wybrania napięcie 36 V, dysponujemy pojemnością 2,5 Ah, zaś w wypadku 18 V – 5,0 Ah.

Multi Volt – większe napięcie ale te same wymiary

Bardzo istotne są również gabaryty nowych akumulatorów. Wymiary są dokładnie takie same jak dotychczasowych akumulatorów 18V, jedynie waga nowych akumulatorów jest o kilkanaście gram wyższa.

Multi Volt - bardziej wydajne i trwałe zasilanie

W akumulatorach Multi Volt poprawiono również system chłodzenia. Jest on bardziej wydajny. Dodatkowo w przypadku użycia akumulatora w trybie 36V z uwagi na niższe natężenie prądu akumulatory te znacznie mnie się nagrzewają. W konsekwencji otrzymujemy znacznie większą żywotność jak również większą efektywność. Akumulatory Multi Volt oferują moc na poziomie 1080W.

Podobnie, jak wszystkie akumulatory litowo jonowe Hitachi, akumulatory Multi Volt wytrzymują ponad 1500 cykli ładowania. Współpracują z nową szybką ładowarką model UC18YSL3, która jest w stanie naładować akumulator w 32 min. O poziomie naładowania akumulatora dowiemy się z diodowego wyświetlacza znajdującego się w przedniej części akumulatora.

Nowa platforma elektronarzędzi spod znaku Multi Volt

Nowa platforma elektronarzędzi spod znaku Multi Volt to przede wszystkim wiertarko wkrętaki DS36DA oraz wersja z udarem DV36DA, szlifierki G3613DA, zakrętarki udarowe WH36DB, klucze udarowe WR36DA oraz WR36DB. Wkrótce do oferty wejdą również młotowiertarki DH36DPA, pilarki C3606DA.

Nowa platforma elektronarzędzi spod znaku Multi Volt

Nowa platforma elektronarzędzi spod znaku Multi Volt

Wszystkie wymienione narzędzia dostępne są w dwu specyfikacjach zarówno w wersji z akumulatorami i ładowarką, jak również w wersji „zero” tzn. bez akumulatorów i ładowarki.

Urządzenia dostępne są w wyspecjalizowanej sieci dealerskiej Hitachi na terenie całego kraju.

Więcej o serii urządzeń zasilanych akumulatorami Multi Volt.

Wkrótce elektronarzędzia Hitachi będą dostępne pod nową marką HiKOKI

Obecna na światowych rynkach od 70 lat, a w Polsce od ponad 20, marka Hitachi Koki od jesieni tego roku będzie funkcjonować na całym świecie pod nazwą HiKOKI. Narzędzia oznaczone nowym logo będą dostępne w sklepach od 1 października 2018 roku. Zmiana nazwy wpisuje się w strategię międzynarodowego wzrostu firmy, której celem jest zapewnienie rozwoju w blisko 100 krajach na świecie.

Więcej o zmianie nazwy marki na HiKOKI.

źródło i zdjęcia: Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o.