Jaki rodzaj deski warstwowej do salonu z

Jaki rodzaj deski warstwowej do salonu z "podłogówką"?

Dodano: czwartek, 30 października 2014 12:54
Odpowiada: Dariusz Wojdat

Jaki rodzaj deski warstwowej najlepiej sprawdzi się w wyremontowanym, intensywnie użytkowanym, salonie z ogrzewaniem podłogowym?

W pomieszczeniach intensywnie użytkowanych polecam drewniane podłogi olejowane olejami utwardzanymi promieniami ultrafioletowymi (UV) oraz olejami naturalnymi, które wnikają głęboko w strukturę drewna. Te dwa rodzaje podłóg różnią się wyglądem oraz sposobem pielęgnacji. Podłogi olejowane UV wymagają okresowego doolejowania, natomiast pokryte olejem naturalnym - zabezpieczenia przed wnikaniem brudu w pory drewna.

Na podłogach olejowanych ślady normalnego użytkowania są mało widoczne. Ponadto możemy je punktowo poddawać regeneracji, wystarczy zastosować właściwe środki do niwelowania drobnych rys czy wgnieceń. W pomieszczeniach intensywnie użytkowanych można również stosować podłogi pokryte matowym lakierem i dodatkowo szczotkowane, co powoduje usunięcie miękkich części z warstwy wierzchniej deski. Takie wykończenie skutecznie kryje ślady drobnych zadrapań czy wgnieceń.

Ekspert firmy:
Logo

Zarówno deski olejowane, jak i szczotkowane polecane są do domów, w których mieszkają zwierzęta: psy i koty. Deski z takim wykończeniem (jak wszystkie drewniane podłogi warstwowe w ofercie Barlinka) nadają się do montażu i użytkowania na systemach wodnego lub elektrycznego ogrzewania podłogowego. Jest to możliwe dzięki krzyżowej konstrukcji deski, ograniczającej zmianę jej wymiarów pod wpływem zmiany temperatury i wilgotności.