Nowe technologie w budownictwie

Ze względu na skrócenie czasu pracy, oszczędność w zużyciu materiału oraz zmniejszenie ilości osób potrzebnych do wykonania prac, technologia natryskowa spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród wykonawców i na stałe zagościła na budowach.

W ostatnich latach w ociepleniach mechanizacja zaczyna powoli wypierać "prace ręczne". Dotychczas tynki cienkowarstwowe nakładane były ręcznie przy użyciu pac stalowych i plastikowych. Prace te zabierają dużo czasu i są bardzo pracochłonne.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku ATLAS opracował nowoczesną metodę natryskową, a wraz z nią specjalny tynk mineralny o nazwie CERMIT MN przeznaczony właśnie do tej technologii. Jest to tynk o strukturze "baranka" o grubości kruszywa 2,0 mm którego nakładanie odbywa się za pomocą specjalnych agregatów tynkarskich oferowanych przez firmy MAI i WAGNER.

Jakie korzyści płyną z nakładania natryskowego tynków cienkowarstwowych i dlaczego to takie wygodne?

  • Bardzo szybka aplikacja - zastosowanie metody natryskowej nawet 3-krotnie przyspiesza wykonanie tynku i skraca czas pracy rusztowań.
  • Wysoka wydajność - prawie 2-krotnie mniejsze zużycie materiałów.
  • Bardzo dobra przyczepność do podłoża - dzięki aplikacji pod ciśnieniem tynk lepiej trzyma się podłoża.
  • Przerwy technologiczne w dowolnym momencie - umożliwia to przerwanie pracy w każdej chwili, bez konieczności doprowadzenia pracy do narożnika budynku lub stosowania odcięć (na dużych elewacjach ściana zawsze będzie miała jednolitą strukturę na całej powierzchni).
  • Łatwe tynkowanie boni, gzymsów, ścian owalnych, sufitów i innych elementów ozdobnych - tynk nie wymaga zacierania, co pozwala uzyskać idealną fakturę na powierzchniach trudnych do otynkowania ręcznego.
  • Unikatowa faktura - tynk wykonany za pomocą natrysku posiada strukturę baranka odmienną niż przy nakładaniu ręcznym (kruszywo jest mniej zagęszczone).
  • Równa jednolita powtarzalna struktura na całej powierzchni - dzięki jednorodnej aplikacji maszynowej struktura na całej powierzchni jest jednakowa.
  • Regulacja zagęszczenia kruszywa - gęstość rozłożenia kruszywa tworzącego strukturę baranka można zwiększać poprzez dodatkowy natrysk, co pozwala dostosować efekt końcowy do indywidualnych oczekiwań inwestora.
  • Naprawa tynków cienkowarstwowych - możliwość uzyskania faktury baranka na nierównych podłożach, sprawia iż tynk mineralny CERMIT MN jest idealnym do naprawy starych tynków cienkowarstwowych (nie wymaga wykonania na nich warstwy wyrównawczej, koniecznej do uzyskania faktury dla tynku nakładanego ręcznie).

Atlas