Kupujemy szlifierkę DWT

Szlifierki mimośrodowe, oscylacyjne oraz taśmowe są wszechstronnymi i funkcjonalnymi elektronarzędziami do obróbki powierzchni. Szeroki wybór niezawodnych maszyn tego typu oferuje marka DWT.

Planując zakup szlifierki musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • do jakich prac będziemy ją wykorzystywać?
  • jak często będziemy jej używać?
  • jaki jest okres gwarancyjny?
  • gdzie mieści się najbliższy punkt serwisowy?
  • gdzie dokupić niezbędny osprzęt?

Takie pytania warto zadać sprzedawcy w specjalistycznym sklepie. Umożliwi to dobranie odpowiedniego elektronarzędzia i zapobiegnie ewentualnym problemom powstałym w wyniku złego doboru maszyny do rodzaju przewidzianych prac.

Szlifierki jak sama nazwa wskazuje służą do szlifowania powierzchni za pomocą akcesoriów takich jak papiery ścierne różnego typu. W marce DWT posiadamy elektronarzędzia, takie jak:

Szlifierka typu delta jest używana do szlifowania małych powierzchni. Użycie papieru ściernego o różnej granulacji pozwala obrabiać różne materiały, takie jak: drewno, plastiki, farby, lakiery oraz osiągać doskonałej jakości powierzchnie. Kompaktowa i ergonomiczna budowa oraz możliwość obsługi jedną ręką sprawia, że praca jest bardziej komfortowa.

Szlifierka typu delta doskonale nadaje się do pracy w trudno dostępnych miejscach. Moc nominalna modelu ESS-120 to 120 W natomiast powierzchnia szlifująca to 98 × 60 mm.

Poręczna i łatwa w obsłudze szlifierka oscylacyjna ESS szlifuje na zasadzie powtarzającego się ruchu po krzywej płyty ściernej. Niski poziom wibracji i hałasu wpływa na komfort pracy. Zintegrowany układ odsysa i kieruje pył bezpośrednio do worka. Redukuje to stężenie pyłu w powietrzu i zapobiega gromadzeniu się go w miejscu pracy. Możliwe jest podłączenie odkurzacza do urządzenia poprzez specjalny adapter. Miękki uchwyt oferuje użytkownikowi dodatkową wygodę.

Talerz szlifierski wyposażony jest w specjalne otwory do odprowadzania pyłu. Mocowanie na rzepy zapewnia bezpieczną, szybką i łatwą wymianę akcesoriów szlifierskich. Regulatorem prędkości można ustawić prędkość oscylacji niezbędnej do osiągnięcia pożądanego rezultatu w szlifowanej powierzchni. Szybkość oscylacji może być ustawiana w czasie pracy maszyny. Ergonomiczna budowa zapewnia użytkownikowi komfortową pracę. Moce tych szlifierek wahają się od 120 do 320 W, gdzie silnik o dużej mocy wpływa na efektywność pracy. Powierzchnia szlifująca to 90-182 mm lub 113-228 mm.

Szlifierki mimośrodowe EX zwane są także eksentrycznymi ze względu na wykonywany ruch płyty szlifującej. Jest to połączenie ruchu oscylacyjnego z obrotowym. Zaletą ruchu ekscentrycznego jest brak powtarzalności ruchu ziarna na szlifowanym materiale, co daje dobre efekty pracy. Wybór i użycie papieru ściernego o różnych granulacjach daje użytkownikowi kontrolę nad powierzchnią takich materiałów jak: drewno, plastik, farby, lakiery, itd.

Podobnie jak w szlifierkach oscylacyjnych jest tu zintegrowany układ odsysa i kieruje pył bezpośrednio do worka, dzięki czemu redukowane jest stężenie pyłu w powietrzu. Dodatkowa rączka pozwala na bezpieczną pracę oburącz. Miękki uchwyt zapewnia użytkownikowi wygodą obsługę. Talerz szlifierski wyposażony jest w specjalne otwory do odprowadzania pyłu. Regulator prędkości kontroluje wibracje niezbędne do osiągnięcia pożądanego rezultatu w szlifowanej powierzchni.

Poziom wibracji może być ustawiany w czasie pracy maszyny. Mocowanie na rzepy zapewnia bezpieczną, szybką i łatwą wymianę akcesoriów polerskich bez specjalnych narzędzi. Moc tych szlifierek to 380 W, natomiast ekscentryczność 2 mm. Prędkość obrotowa bez obciążenia: 6000-13 000 obrotów/minutę.

Szlifierki taśmowe stosowane są do wszystkich zgrubnych szlifowań, które wymagają wysokiego tempa usuwania materiału na dużych powierzchniach. Regulacja prędkości (w zależności od modelu np. BS-900VS) pozwala dostosować prędkość do szlifowanego materiału. Taśmy ścierne o różnej granulacji wykorzystywane są do różnych powierzchni. Dźwigniowy system mocowania papieru ściernego został zaprojektowany by łatwo i wygodnie wymieniać pasy ścierne.

W modelach tych podobnie jak w szlifierkach oscylacyjnych i mimośrodowych występuje zintegrowany układ odsysa. Regulator prędkości kontroluje szybkość przesuwu taśmy ściernej do osiągnięcia pożądanego rezultatu w szlifowanej powierzchni. Prędkość przesuwu może być ustawiana w czasie pracy maszyny. Optymalne ustawienie prędkości wyklucza przeciążenia. Śruba regulacyjna na przednim wałku pozwala precyzyjne ustawienie taśmy ściernej. Moce tych szlifierek to 650 oraz 900 W. Prędkość przesuwu taśmy waha się od 200 do 320 m/min. Na wszystkie elektronarzędzia firma DWT daje 4 lata gwarancji. W razie pytań prosimy dzwonić pod numer telefonu 22 775 26 03.

Serwisy naprawcze znajdują się w dwudziestu miejscach w całej Polsce. Szczegóły na stronie www.dwt.pl