Czy ruszy program "Wyposażenie Plus"?

Dodano: czwartek, 24 maja 2018 12:37
Czy ruszy program

"Wyposażenie Plus" to program, który polegałby na dofinansowaniu urządzeń AGD dla osób wprowadzających się do mieszkań z programu Mieszkanie Plus. Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii uznała tę propozycję za interesującą, dlatego też przyjrzy się inicjatywie, jeśli zostanie zostanie ona podjęta przez branżę.

Dzięki dofinansowaniu sprzętu AGD program Mieszkanie Plus byłby kompletny również o wyposażenie budowanych lokali - zachęcali uczestnicy Kongresu AGD. Z tym poglądem zgodziła się minister Emilewicz, która potwierdziła, że celem rządu jest budowanie mieszkań nowoczesnych i energooszczędnych.

"Wyposażenie Plus" mogłoby być także okazją do promocji polskiej myśli technologicznej w zakresie sprzętu gospodarstwa domowego, co chwaliła w swoim wystąpieniu Jadwiga Emilewicz.

Bardzo cieszymy się z tego, że tak wiele inteligentnych rozwiązań dla inteligentnego domu powstaje w Polsce. "Powstaje" to nie znaczy, że jest tylko montowanych, ale także jest programowanych i przygotowywanych w Polsce, zauważyła minister przedsiębiorczości i technologii.

Szefowa resortu zaznaczyła jednocześnie, że rząd pracuje również nad otwarciem polskiego rynku pracy na wykwalifikowanych specjalistów spoza Unii Europejskiej. Chodzi m.in. o wydłużenie czasu, na który wydawane jest pozwolenie na pracę oraz przyspieszenie okresu jego uzyskiwania. Wiemy, że znalezienie takich pracowników to obecnie wyzwanie dla branży AGD, dlatego pracujemy nad odpowiednim rozwiązaniem, wyjaśniała Emilewicz.

źródło: PortalKomunalny.pl
zdjęcie: Pixabay