Deski podłogowe na ścianie. Kaprys, czy nowy trend?

Dodano: wtorek, 30 września 2014 09:36

Drewno od kilku lat wraca do łask. Naturalne podłogi i elementy wyposażenia na dobre zadomowiły się już w naszych czterech kątach. Choć może się to wydać odrobinę zaskakujące, okładziny podłogowe coraz śmielej goszczą także na… ścianach. To świetne rozwiązanie, które ociepla i nadaje charakter zarówno wnętrzom mieszkalnym, jak i biurowym.

Bazę każdego wnętrza stanowią podłogi i ściany. Naturalne materiały - takie jak drewno - sprawiają, że pomieszczenia stają się przytulne, dając domownikom poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Warto więc odkryć je na nowo i postawić na niebanalne rozwiązanie, jakim jest montaż okładziny podłogowej na ścianie. Rezultat zaskoczy każdego!

Deski podłogowe na ścianie - Piorunujący efekt

Deski podłogowe mogą być przymocowane do ściany w orientacji pionowej lub poziomej, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Te ułożone pionowo, wizualnie dodają pomieszczeniu kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Z kolei montaż desek poziomo powoduje optyczne wydłużenie ściany. Wybór gatunku drewna oraz jego wybarwienia determinuje charakter wnętrza. W przypadku użycia desek podłogowych, dysponujemy szerokim wachlarzem wybarwień, wzorów i cen.

Na tego rodzaju rozwiązania decydują się najczęściej właściciele pomieszczeń nowoczesnych i minimalistycznych. Świetnie sprawdzają się również we wnętrzach o rustykalnym charakterze. Deski podłogowe na ścianie pasują zarówno do kuchni, jak i pokoju dziennego. Mogą być także ciekawym urozmaiceniem ścian w sypialni czy przedpokoju.

Deski podłogowe - Gdzie zastosować?

Deski podłogowe są od kilku sezonów z powodzeniem wykorzystane na przykład jako wezgłowie łóżka. To doskonały sposób, aby zintegrować podłogę z innymi elementami wystroju wnętrza. Deski są zwykle nieco szersze od łóżka. Mocując je na ścianie wydzielimy więc część sypialną, od części dziennej pokoju, w której może się znaleźć garderoba czy toaletka.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, deski podłogowe mogą być używane do rozróżnienia poszczególnych obszarów wnętrza. Przykładowo montując okładzinę podłogową na jednej ze ścian zaaranżujemy jadalnię w salonie na otwartym planie. Deski działają jak ciepła boazeria, dzięki czemu jadalnia będzie wyglądać na większą, pozostając przy tym nadal częścią salonu.

źródło: BLUE OCEAN
zdjęcie: In De Projekt

Firma Befaszczot