Przed nami letnia edycja Śnieżka Cup 2017

Dodano: wtorek, 13 czerwca 2017 15:32

Już w najbliższy weekend, tj. 17 i 18 czerwca, 96 drużyn z klubów dziecięcych z czterech województw sprawdzi się w grze podczas Śnieżka Cup 2017 w Dębicy. Jest to dziesiąta edycja wydarzenia, które za każdym razem gromadzi wielu młodych pasjonatów piłki nożnej. W tym roku podczas turnieju wystąpi ok. 1300 małych piłkarzy z województw: podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.

W najbliższy czerwcowy weekend Stadion Igloopolu w Dębicy wypełni się doskonałą zabawą i sportowymi emocjami. Mecze będą rozgrywane równocześnie na sześciu boiskach. W rywalizacji wezmą udział dzieci urodzone w latach 2006-2010. Rozgrywki odbędą się w grupach według rocznika. Każda drużyna otrzyma pamiątkowy puchar i dyplom, a każdy zawodnik medal - niezależnie od zajętego miejsca w zawodach. Dla zwycięzców przewidziano także dodatkowe upominki.

Terminarz turnieju Śnieżka Cup 2017, którego sponsorem jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, wygląda następująco:

  • 17 czerwca zagrają roczniki 2006, 2008 i 2010,
  • 18 czerwca - roczniki 2007 i 2009.

Wspieranie aktywnych form spędzania wolnego czasu przez najmłodszych od lat wpisane jest w realizowane przez Śnieżkę działania społeczne. Dlatego też i w tym roku nie mogło nas zabraknąć wśród małych piłkarzy z całej Polski, rozgrywających emocjonujące spotkania na dębickiej murawie. Cieszymy się, że od lat możemy być współautorem tej cennej inicjatywy, tym bardziej, że również w tym roku, równolegle z turniejem trwa barwna rywalizacja szkół podstawowych z całej Polski w konkursie "Kolorowe Boiska", w którym Śnieżka od 11 lat funduje profesjonalne boiska sportowe. Zapraszamy do śledzenia obydwu inicjatyw, komentuje Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej FFiL Śnieżka SA.

źródło i zdjęcie: Śnieżka