Światło w budynkach inteligentnych

Dodano: wtorek, 20 czerwca 2017 12:55

Na przełomie maja i czerwca odbyło się kolejne zorganizowane przez firmę OSRAM spotkanie producentów rozwiązań oświetleniowych. Tym razem eksperci marki zaprezentowali uczestnikom innowacyjne aplikacje, które pozwalają na tworzenie projektów wykorzystywanych w inteligentnych budynkach. Spotkanie miało charakter międzynarodowy, do udziału zostali zaproszeni producenci oświetlenia m.in. z Czech, Słowacji, Węgier oraz Polski. Celem wydarzenia było przybliżenie uczestnikom najnowszych aplikacji dla inteligentnych rozwiązań, a także podzielenie się wiedzą, jak skutecznie wykorzystywać innowacyjne technologie w systemach oświetleniowych.

Chcąc budować przewagę konkurencyjną, producenci muszą znaleźć najlepsze połączenie między tradycyjnym a nowoczesnym modelem biznesu oświetleniowego, muszą umieć wykorzystywać aktualne trendy oraz przewidywać oczekiwania rynkowe, podczas otwarcia konferencji wskazywał Sebastian Ostrowski, Prezes OSRAM Polska i Dyrektor Sprzedaży działu Digital Systems na Europę Wschodnią.

Sebastian Ostrowski, Prezes OSRAM Polska i Dyrektor Sprzedaży działu Digital Systems na Europę Wschodnią

Globalne trendy napędzają potrzebę tworzenia coraz bardziej inteligentnych budynków. W ich automatyzacji kluczową rolę odgrywają zaawansowane systemy sterowania oświetleniem – podążające za użytkownikiem, budujące nastrój i atmosferę, zapewniające bezpieczeństwo, tworzące przyjemne środowisko i idealne warunki do pracy. Za pomocą inteligentnego oprogramowania i urządzeń można nie tylko znacznie zwiększyć komfort w budynkach, lecz przede wszystkim zmniejszyć koszty energii i uprościć proces certyfikacji efektywności budynku.

Naszą ambicją, jako firmy oświetleniowej, jest pomaganie klientom w kreowaniu cyfrowej przyszłości. Mam nadzieję, że wspólnie wykorzystamy nowe możliwości, które się pojawiają, podczas swojego wystąpienia deklarował Aninda Dasgupta, Dyrektor Marketingu i Strategii w dziale Digital Systems firmy OSRAM.

Iro Papachristou z działu ds. Rozwoju i Zarządzania produktami IoT firmy OSRAM przybliżyła uczestnikom działanie systemu ENCELIUM i jego kluczowe funkcje, pozwalające na optymalizację i dostosowanie oświetlenia do wymagań budynku i poszczególnych przestrzeni. Uczestnicy spotkania mogli także wziąć udział w kilku blokach szkoleniowych, dotyczących najnowszych aplikacji oświetleniowych, prowadzonych przez niemiecki i polski zespół ekspertów OSRAM. Mieli również możliwość bliższego poznania produktów marki dzięki ekspozycjom prezentującym innowacyjne rozwiązania.

Ekspozycje produktów podczas spotkania z producentami rozwiązań oświetleniowych, zorganizowanego przez firmę OSRAM

Cieszy nas tak liczna obecność gości na dzisiejszym spotkaniu. To dowód, że producenci chcą wykorzystywać najnowsze trendy i wdrażać innowacyjne systemy. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z naszymi partnerami będziemy aktywnie wykraczać poza ramy tradycyjnych rozwiązań, pełniąc znaczącą rolę w rozwoju inteligentnych miast i budynków, podsumował wydarzenie Sebastian Ostrowski.

oprac. Agnieszka Zygmunt
tekst i zdjęcia: OSRAM