Ruszył nowy sezon Kreatywnej Szkoły Dekoral

Dodano: wtorek, 26 września 2017 13:28

Po raz kolejny uczniowie ze szkół budowlanych będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności w profesjonalnych pracowniach patronackich. Członkowie Akademii Technicznej PPG Deco przeprowadzili pierwsze szkolenie dla uczniów w ramach bezpłatnego programu Kreatywna Szkoła Dekoral.

W 20 szkołach zawodowych z całej Polski uczniowie rozpoczynają właśnie kolejny rok z Kreatywną Szkołą Dekoral. Program będzie im towarzyszył aż do ostatniej klasy. W tym roku wezmą udział w szkoleniach z dwóch tematów: kryteria doboru powłok elewacyjnych i zasady prawidłowego stosowania oraz nowoczesne systemy ociepleń ETICS.

Poprzez nasz projekt chcemy podwyższać jakość usług w branży budowlanej, dając możliwość nauki na najnowszych produktach i mierzenia się z różnorodnymi zadaniami, komentuje Czesław Krzyśków z Akademii Technicznej PPG Deco.

Szkolenie przejdą również koordynatorzy projektu. Spotkanie odbędzie się 5 i 6 października na terenie AT we Wrocławiu. Nieco później, bo 30 listopada i 1 grudnia Akademia Techniczna przeszkoli nauczycieli zawodu. Tegoroczna edycja programu zakłada większą liczbę godzin przeznaczonych na ćwiczenia praktyczne. Zajmą one aż 75% czasu trwania zajęć.

Udział placówek w programie Akademii Technicznej PPG Deco jest bezpłatny. Wymagane jest jedynie zaangażowanie ze strony szkoły. Więcej informacji o Kreatywnej Szkole Dekoral na stronie: www.atppg.pl/szkolenia-dla-szkol-budowlanych.

źródło i zdjęcie: Dekoral

Firma Dekoral