Wystartowała II edycja projektu Fundacji Śnieżki

Dodano: czwartek, 02 listopada 2017 12:07
Wystartowała II edycja projektu Fundacji Śnieżki

300 uczniów z siedmiu szkół z Dębicy i okolic rozpoczęło przygodę z ekonomią w ramach II odsłony programu edukacyjnego "Mały Świat dużego pieniądza", który realizuje Fundacja Śnieżki "Twoja Szansa" w partnerstwie z FFiL Śnieżka SA. W tegorocznym projekcie bierze udział trzykrotnie więcej dzieci niż rok wcześniej.

Podczas sześciu spotkań o charakterze warsztatowym uczniowie poznają tajniki wiedzy ekonomicznej. Nauka odbywa się w ciekawy i angażujący sposób, a tematyka zajęć została dobrana tak, aby poszerzać horyzonty i pokazywać zastosowanie poruszanych zagadnień w praktyce. Sukces ubiegłorocznej edycji programu sprawił, że tym razem w projekcie nie tylko pojawiły się nowe placówki, ale także zwiększyła się liczba uczestników.

Autorski, przygotowany przez ekspertów program zajęć jest dostosowany do maluchów i polega na praktycznych działaniach, wypełniając jednocześnie lukę w obszarze podstaw edukacji ekonomicznej dla uczniów szkół podstawowych.

W czasach kiedy Internet stał się głównym źródłem wiedzy i wszyscy jesteśmy niemal bombardowani nawałem informacji, bardzo ważne jest tworzenie propozycji edukacyjnych, które są nie tylko merytoryczne, ale i podane w atrakcyjnej formie. Taki właśnie jest program "Mały świat dużego pieniądza" każde zajęcia zostały zaprojektowane tak, aby uczyć poprzez zabawę i aktywność. I jak pokazują opinie uczestników poprzednich edycji, taka forma twórczej edukacji w praktycznej odsłonie najlepiej sprzyja rozwojowi naszych małych studentów, tłumaczy Anna Mikrut, Prezes Fundacji Śnieżki "Twoja Szansa".

Uczniowie podczas zajęć dowiadują się, czym są pieniądze oraz jakie są związki pomiędzy pracą a zarabianiem, a także uczą się oszczędzać i planować zakupy. Spotkania odbywają się w oparciu o autorskie scenariusze inspirowane książką "Świat pieniądza", która została przekazana przez Fundację Śnieżki zarówno uczestnikom zajęć jak i ich szkołom. Publikacja jest napisana przystępnym językiem, co pozwala dzieciom zrozumieć podstawy mechanizmów, na jakich opiera się skomplikowany świat finansów i ekonomii.

Wszyscy aktywni uczestnicy zajęć w ramach zwieńczenia projektu pojadą do Warszawy, gdzie zwiedzą m.in. Centrum Pieniądza NBP oraz Centrum Nauki Kopernik.
Patronat nad programem "Mały Świat dużego pieniądza" objęła Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA. Projekt wpisuje się w edukacyjną działalność Fundacji Śnieżki "Twoja Szansa", która od 11 lat realizuje cenne inicjatywy na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży.

W programie weźmie udział czternaście klas z następujących szkół:

  • Zespół Szkół w Brzeźnicy
  • Zespół Szkół w Pustyni
  • Zespół Szkół w Pustkowie
  • Szkoła Podstawowa w Nagoszynie
  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Dębicy
  • Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy
  • oraz Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy

źródło i zdjęcie: Śnieżka