Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA ponownie "Perłą Polskiej Gospodarki"

Dodano: środa, 29 listopada 2017 13:09
Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA ponownie

Magazyn "Polish Market" po raz 15. przedstawił ranking rodzimych przedsiębiorstw: "Perły Polskiej Gospodarki". Podobnie jak rok wcześniej, w zestawieniu znalazła się Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA - czołowy producent farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Ranking "Perły Polskiej Gospodarki", opracowywany przez naukowców z Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji, Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, prezentuje najlepsze podmioty gospodarcze na rodzimym rynku. Zestawienie uwzględnia zarówno wielkość przychodów rocznych danej firmy z prowadzonej działalności, jak i jej efektywność, dynamikę oraz płynność finansową.

W tegorocznej edycji rankingu, FFiL Śnieżka SA została sklasyfikowana na 16. pozycji wśród "Pereł Dużych", czyli przedsiębiorstw o rocznych przychodach powyżej 100 milionów złotych. Śnieżka obecna jest nie tylko na rynku polskim, lecz także m.in. ukraińskim, białoruskim czy mołdawskim. To również jedyna firma z branży notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Nowoczesne zakłady produkcyjne przedsiębiorstwa są zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie oraz Białorusi, produkują rocznie 140 mln litrów różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które cieszą się zaufaniem odbiorców na ponad 30 rynkach.

Wydawany w Polsce, anglojęzyczny miesięcznik "Polish Market" od lat promuje polską gospodarkę, naukę i kulturę na całym świecie.  W swoim rankingu wyróżnia trzy kategorie: "Perły Wielkie" i "Perły Duże" - dla przedsiębiorstw, w zależności od wielkości ich przychodów rocznych z prowadzonej działalności gospodarczej oraz 'Perły Finansowe" - dla instytucji finansowych.

źródło i zdjęcie: Śnieżka