Tikkurila z warsztatami dla studentów ASP w Krakowie

Dodano: piątek, 08 grudnia 2017 14:25
Tikkurila z warsztatami dla studentów ASP w Krakowie

Tikkurila prowadzi kolejną edycję szkoleń na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W ramach współpracy z uczelnią eksperci Tikkurila zorganizowali na Wydziale Architektury Wnętrz warsztaty poświęcone wykorzystaniu farb w architekturze. W ten sposób studenci mogli zapoznać się z różnorodnymi produktami firmy, przećwiczyć ich zastosowanie i podszlifować swoje umiejętności malarskie.

Oprócz krakowskiego ASP, na podobnych zasadach Tikkurila współpracuje z ASP w Warszawie, a także z Wydziałem Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu. Do tej pory ze szkolenia skorzystało już przeszło stu studentów.

Tikkurila bardzo chętnie angażuje się w tego typu inicjatywy dla studentów, wiedząc, że przekazana na zajęciach praktyczna wiedza będzie przydatna w ich przyszłej pracy zawodowej. Podczas warsztatów przedstawiamy nie tylko różnorodne farby, ale też niestandardowe rozwiązania, na bazie których można wykreować niezwykłe efekty dekoracyjne na ścianach. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, a tej studentom ASP z pewnością nie brakuje, przyznaje Ryszard Frycowski, Kierownik Działu Doradztwa Technologicznego Tikkurila.

Zajęcia organizowane przez Tikkurila składają się z dwóch etapów. Pierwsza część polega na prezentacji, która ma przybliżyć studentom wiedzę z zakresu produktów do malowania i przedstawić możliwości, jakie stwarza ich wykorzystanie w architekturze. Drugi etap to zajęcia praktyczne, podczas których na specjalnie przygotowywanych stanowiskach studenci własnoręcznie mogą sprawdzić, jak zachowują się produkty Tikkurila podczas malowania czy wykonać ciekawe efekty dekoracyjne m.in. z wykorzystaniem farb i tynków dekoracyjnych.

źródło i zdjęcie: Tikkurila