Grupa Saint-Gobain w gronie najlepszych pracodawców

Dodano: piątek, 02 lutego 2018 11:24
Grupa Saint-Gobain w gronie najlepszych pracodawców

Grupa Saint-Gobain po raz piąty z rzędu została nagrodzona prestiżowym certyfikatem "Top Employers Poland 2018" oraz "Top Employers Europe 2018" nadawanym przez Instytut Top Employers, międzynarodową instytucję badającą najlepsze praktyki w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Grupę wyróżniono między innymi za szczególne podejście do rozwoju pracowników i ich umiejętności, budowanie wyjątkowej kultury organizacyjnej, a także zarządzanie talentami.

Top Employers Institute certyfikuje warunki pracy w firmach na całym świecie. 2 lutego 2018 r. zostały ogłoszone wyniki tegorocznego badania przeprowadzonego w Polsce. Ocena polityki zatrudnienia firm odbyła się w oparciu o strategię rozwoju talentów, planowanie zatrudnienia, wdrażanie nowych pracowników (tzw. on-boarding), szkolenia i rozwój, zarządzanie wynikami, rozwijanie umiejętności przywódczych, kreowanie kariery i planowanie sukcesji, wynagrodzenia oraz świadczeń, a także kulturę pracy.

Optymalne warunki pracy zapewniają pracownikom możliwość rozwoju osobistego i zawodowego. Z naszego kompleksowego badania wynika, że Grupa Saint-Gobain tworzy wyjątkowe środowisko pracy i zapewnia wiele inicjatyw obejmujących nie tylko świadczenia dodatkowe i warunki pracy, ale także dobrze przemyślany system zarządzania wynikami, spójny z kulturą organizacyjną firmy, mówi Magdalena Kusik, Country Manager Poland w Top Employers Institute.

Ludzie, którzy tworzą Saint-Gobain są dla nas niezwykle cenni. Dlatego staramy się tworzyć takie środowisko pracy, w którym pracownicy mogą czuć, że są pod dobrą opieką - nie tylko w rozumieniu bezpieczeństwa pracy, które dla Saint-Gobain jest bardzo istotne, ale także w kontekście indywidualnego rozwoju. Uzyskanie certyfikacji Top Employers 2018 i znalezienie się w gronie najlepszych pracodawców po raz 5 z rzędu, jest dowodem na to, że nam się to udaje, komentuje przyznane wyróżnienie Magdalena Kokosz, Dyrektor HR w Grupie Saint-Gobain w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Turcji.

W ostatnim badaniu unikatowych wartości naszej marki, pracownicy wskazali 3 hasła, które kojarzą im się z Saint-Gobain: innowacyjność, szacunek i pasja - i to jest najlepsze podsumowanie naszych starań o budowanie przyjaznej kultury, dobrej atmosfery i sprzyjających warunków pracy. Nie do pominięcia jest również rola menedżerów, którzy na co dzień pracują ze swoimi zespołami i urzeczywistniają nasze ambicje bycia cenionym pracodawcą. Bez ich zaangażowania nie byłoby to możliwe, uzupełnia Magdalena Kokosz.

źródło i zdjęcie: Saint-Gobain