20 nowych kolorów Dekoral

Dodano: środa, 21 marca 2018 10:20
20 nowych kolorów Dekoral

Co roku marka Dekoral wybiera nowe kolorów. W tym roku jest to szczególna kolekcja 20 kolorów, przygotowanych z okazji 20 letnich urodzin marki Dekoral. Główną inspiracją była próba połączenia różnych przeciwstawnych elementów.

Wnętrza w nowych kolorach marki Dekoral są wyraziste i dynamiczne, ale równie ważne jest w nich zachowanie ciszy i harmonii.

Kolor roku - Czarny Płomień

Główną rolę odgrywa oczywiście kolor roku - Czarny Płomień, kolor który fascynuje, tworzy zarówno wnętrza awangardowe, jak i bezpieczne, pełne intymności i ciszy. Salony skąpane w czerni są wyrafinowane i oryginalne,  sypialnie pełne zmysłowości i tajemnicy. W zależności od naszego temperamentu, można pokusić się o wnętrze w całości pokryte Czarnym Płomieniem lub wybrać pojedyncze ściany. W niedużej przestrzeni najlepiej wyeksponować go tylko na jednej ze ścian - tak, by nadmiar ciemnych kolorów nie zmniejszył optycznie pomieszczenia.

Harmonia kolorystyczna w salonie

Salon to wnętrze, w którym toczy się życie towarzyskie całej rodziny. Ważny jest tutaj dobry nastrój, harmonia, wspólne przeżycia. Dzięki łagodnym, złamanym odcieniom zieleni z nowej kolekcji (Zimne Ognie) i jasnym błękitem (Słodka Łza), mamy szansę stworzyć pomieszczenie przytulne i wprawiające w dobry nastrój. Nie bójmy się też eksperymentów, czy bardziej odważnych zestawień w salonie. Nowym trendem w branży wnętrzarskiej w tym roku jest m.in. zestawianie intensywnych kolorów z pastelowymi. Taka kompozycja pozwala złamać powagę ciemnej tonacji, a delikatnym, jasnym barwom dodać dynamiki i wyrazu. W palecie Dekoral jest szeroki wybór kolorów, które można kreatywnie łączyć, osiągając harmonię i spójność stylistyczną. Zestawienie ciemnej zieleni (Delikatna Skała) z chłodną szarością (Słodka Sól) stworzą wnętrza nowoczesne, stylowe, a jednocześnie bezpieczne, pełne rodzinnych emocji.

Kolory w pokoju dziecka

Ważne, aby dobierając kolorystykę do pokoju dla dziecka, spróbować spojrzeć na świat jego oczyma. Pamiętajmy, że intensywne barwy pobudzają do działania, inne uspokajają. Wiemy, że niemowlęta czują się dobrze i bezpiecznie wśród pastelowych kolorów. Nowa paleta delikatnych pasteli marki Dekoral łącząca w sobie spokojne kolory błękitu wody, czy jasnego nieba idealnie nadaje się do stworzenia krainy z dziecięcych marzeń i snów. Takie barwy, jak jasna zieleń (Delikatna Mięta), pastelowy błękit (Słodka Łza), sprawią, że pokój naszego malucha stanie się przytulną oazą, pełną łagodności, delikatności i ciepła.

Sypialnia utkana z marzeń

W sypialni odpoczywamy, regenerujemy się po całym dniu. Nabieramy sił by o poranku ruszyć wypoczętym po nowe wyzwania. Tutaj możemy pozwolić sobie by być niepoprawnymi marzycielami, odpłynąć w świat snu i fantazji. W tak utkanej z marzeń sypialni, najlepiej sprawdzają się jasne, pastelowe barwy. Rozświetlają wnętrze, budują dobry nastrój i poczucie komfortu. Ciepłe odcienie szarości (Słodka Sól), ciepłe róże (Himalajski Cukier) stworzą przestrzeń pełną subtelności, lekkości oraz delikatności. Czy jednak w sypialni musi niepodzielnie rządzić tylko kolorystyka oparta na jasnych pastelach? Niekoniecznie.

Jeśli lubisz mocniejsze, bardziej zmysłowe barwy postaw na odważne, połączenie głębokiej ciemnej barwy (Czarny Płomień) z ciepłym odcieniem różu (Himalajski Cukier). Z jednej strony stworzysz odważne i magnetyczne wnętrze, z drugiej zbudujesz atmosferę intymności i ciszy. Wyjątkowe efekty aranżacyjne daje również połączenie Czarnego Płomień z kolorem podbijającym w tym roku świat mody, designu. To Wyróżniony Róż, głęboki, z domieszką szarości odcień różu. Działa jako element łagodzący, wyciszający kompozycję kolorystyczną. Połączenie obydwu barw we wnętrzu daje efekt świeżości, sprawia, że sypialnia wygląda elegancko i stylowo. Poczują się w niej wyjątkowo osoby ceniące sobie wolność i własny styl.

źródło i zdjęcie: Dekoral