Nowość produktowa od Sopro

Dodano: poniedziałek, 14 maja 2018 09:43
Nowość produktowa od Sopro

Nowością w ofercie Sopro jest zaprawa Sopro MG-Flex® XXL 679 - wysokoelastyczna i wysokoodkształcalna, jednoskładnikowa, szybkowiążąca, cementowa zaprawa cienkowarstwowa do niezawodnego układania płyt z gresu, betonu i kamienia naturalnego. Doskonale sprawdzi się w przypadku montażu okładziny na świeżych, nieogrzewanych jastrychach cementowych, na ścianach i podłogach ogrzewanych, na podłogach podniesionych, a dzięki strukturze redukującej naprężenia - również podczas prac na jastrychach suchych.

Obok wszechstronności użycia, klej spełnia ponadto podwyższone wymagania techniczne. Klasyfikacja C2 FT S2, zgodnie z normą PN-EN 12004 oznacza, iż zaprawę charakteryzuje wysoka przyczepność (≥ 1,0 N/mm2), wysoka elastyczność (ugięcie ≥ 5 mm) oraz wysoka stabilność (sprawdzi się podczas montażu zarówno na ścianach, jak i na podłogach). Całość wspiera trójskładnikowy, innowacyjny system spoiw SZ-T.

Sopro MG-Flex® XXL 679 to rozwiązanie, które doskonale spełnia swoje funkcje podczas montażu płyt wielkoformatowych, również ceramicznych megaformatów o powierzchni powyżej 3 m2. Dzięki odpowiednio opracowanej recepturze, możliwości wykonawcze są znacznie większe - zarówno w kontekście planowania śmiałych projektów aranżacyjnych, jak i swobody podczas układania płyt o tak niespotykanym formacie.

W trakcie procesu hydratacji cementu, tradycyjne zaprawy klejowe wiążą tylko część wody zarobowej. Powstała podczas tego procesu wilgoć resztkowa zalega pod okładzinami megaformatowymi, co prowadzi do spowolnienia wzrostu wytrzymałości zaprawy cienkowarstwowej i wydłużenia czasu wejścia na okładzinę oraz rozpoczęcia eksploatacji obiektu.

Sopro MG-Flex® XXL 679 to szybkowiążąca i szybkowysychająca zaprawa klasy S2 charakteryzująca się wysokokrystalicznym wiązaniem wody i wzbogacona trójskładnikowym systemem spoiw SZ-T. Takie połączenie sprawia, że już po 1 dniu dochodzi do jej szybkiego, równomiernego wiązania i wysychania.

Precyzyjnie dobrany, unikalny skład z dodatkiem najlepszych komponentów to gwarancja bardzo wysokiej wydajności. Współczynnik zużycia zaprawy wynosi około 0,9 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy, co oznacza że MG-Flex XXL 679 charakteryzuje ekstremalnie wysoka wydajność, ok. 30% większa od tradycyjnych, cienkowarstwowych zapraw klejowych Sopro.

źródło i zdjęcie: Sopro Polska

Firma Sopro Polska