Nowa zaprawa klejowa Sopro No.1 400 extra

Dodano: poniedziałek, 25 czerwca 2018 10:35
Nowa zaprawa klejowa Sopro No.1 400 extra

Jeden klej - cztery różne funkcjonalności. Do stosowania jako zaprawa cienkowarstwowa, średniowarstwowa, półpłynna oraz do szpachlowania, z pomocą której przykleisz okładziny ceramiczne, mozaiki i gresy, płyty z betonu czy kamienia oraz wyrównasz nierówności na mniejszych powierzchniach, nawet do 20 mm grubości warstwy.

Zaprawa klejowa Sopro No.1 400 extra - multifunkcyjne "4 w 1"

Nowa, wysokoelastyczna zaprawa klejowa Sopro No.1 400 extra doskonale sprawdzi się przy klejeniu płytek i płyt ceramicznych, mozaiki i gresu wielkoformatowego, betonu architektonicznego oraz odpornego na odkształcenia i przebarwienia kamienia naturalnego. To, co ją wyróżnia to wielozadaniowość - wykorzystując jeden produkt, w zależności od ilości dodanej wody zarobowej, otrzymujemy cztery różne postaci produktu.

Z Sopro No1 400 extra można pracować w konsystencji:

  • cienkowarstwowej - przyklejając okładziny ceramiczne i gresowe oraz płyty wielkoformatowe,
  • średniowarstwowej - np. podczas przyklejania płyt z kamienia naturalnego (niewrażliwego na przebarwienia),
  • półpłynnej - idealnej do przyklejania okładzin na podłogach, ułatwiającej osiągnięcie całkowitego wypełnienia przestrzeni pod płytką,
  • do szpachlowania - doskonałej do naprawiania nierówności na niewielkich powierzchniach, do 20mm grubości warstwy.

Zaprawa doskonale sprawdzi się wewnątrz i na zewnątrz, w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych i przemysłowych, mokrych i wilgotnych, na tarasach, balkonach i elewacjach, basenach, salach operacyjnych, ciągach komunikacyjnych oraz do mocowania okładzin na ogrzewaniu podłogowym i ściennym.

Rewolucyjna formuła zaprawy klejowej Sopro No.1 400 extra

Wielozadaniowość i wysoka jakość Sopro No.1 400 extra to efekt ciągle udoskonalanej receptury: unikalnej kombinacji wysokiej klasy cementu, kruszywa kwarcowego o najwyższej czystości i starannie dobranym uziarnieniu oraz wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Jego właściwości przyczepne i wytrzymałościowe wspierają precyzyjnie dobrane włókna, które są również odpowiedzialne za kontrolę przebiegu procesu wiązania zaprawy.

Zaprawa klejowa Sopro No.1 400 extra - bezpieczeństwo i wydajność

Wykorzystanie przez Sopro najnowszych osiągnięć w zakresie technologii produkcji zapraw klejowych zaowocowało powstaniem produktu o podwyższonych wymaganiach technicznych - klasie C2 TE S1, zgodnej z normą PN-EN 12004, o doskonałych parametrach roboczych, szybkim przyroście wytrzymałości, wysokiej przyczepności kontaktowej, niskiej spływalności oraz odporności na cykliczne zamarzanie i rozmarzanie. Sopro No.1 400 extra wyróżnia również jedna z najwyższych wydajności w swojej klasie, zaledwie - 1,0 kg/m2/mm.

Sopro No 1 400 extra jest również ekologiczną, nowoczesną zaprawą - posiada najwyższą klasę niskiej emisji lotnych związków organicznych EMICODE EC1 plus, potwierdzoną aktualnym certyfikatem GEV. Dodatkowo można ją stosować w obiektach podlegających certyfikacji LEED, DGNB, Minergie na podstawie przeprowadzonego ratingu.

źródło i zdjęcie: Sopro

Firma Sopro Polska