XX edycja Listy 500. Śnieżka ponownie wśród liderów

Dodano: czwartek, 21 czerwca 2018 11:41
XX edycja Listy 500. Śnieżka ponownie wśród liderów

Dziennik "Rzeczpospolita" po raz kolejny opublikował zestawienie wiodących polskich przedsiębiorstw - Listę 500. W tegorocznej edycji prestiżowego rankingu Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA uplasowała się na 447 pozycji.

Co roku, w zestawieniu dziennika "Rzeczpospolita" klasyfikowane są dynamiczne firmy, będące liderami polskiej gospodarki. Należy do nich Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA - czołowy producent farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

W 2017 r. Śnieżka uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 566 998 tys. zł. Wyniki finansowe przełożyły się na 447. miejsce przedsiębiorstwa na tegorocznej Liście 500. Godny uwagi jest również fakt, że Śnieżka należy do 143 spółek giełdowych sklasyfikowanych w rankingu. Wśród spółek obecnych "na parkiecie", firma zajęła 130. miejsce.

Grupa Kapitałowa Śnieżka wykorzystuje długoletnie doświadczenie i znajomość rynków lokalnych oraz najnowocześniejsze technologie, wyznaczając trendy w swojej kategorii, zarówno na rodzimym rynku, jak i poza granicami kraju. To wszystko przekłada się na wyniki firmy, która co roku obecna jest w prestiżowych zestawieniach.

Nowoczesne zakłady produkcyjne przedsiębiorstwa, zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie oraz Białorusi, produkują rocznie 140 mln litrów różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej. To jedyna firma w branży posiadająca Akredytowane Laboratorium Badawcze, a także jedyna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Śnieżka posiada własną Fundację oraz prowadzi autorskie programy społeczne.

źródło i zdjęcie: Śnieżka SA