Sopro prezentuje nową recepturę wysokoelastycznej, białej zaprawy klejowej FF 455 2-15 mm

Dodano: wtorek, 24 lipca 2018 10:25
Sopro prezentuje nową recepturę wysokoelastycznej, białej zaprawy klejowej FF 455 2-15 mm

Sopro FF 455 to biała, wysokoelastyczna, cienkowarstwowa zaprawa cementowa idealna do przyklejania i mocowania jasnych okładzin z kamienia naturalnego, okładzin ceramicznych oraz mozaiki ceramicznej, kamiennej i szklanej. Jej nowa, udoskonalona receptura pozwala na tworzenie warstw o grubości od 2 do 15 mm i pracę z formatami do 60x60 cm.

Klej znajdzie swoje zastosowanie na ścianach i podłogach - w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych, miejscach wilgotnych i mokrych, a także na tarasach, balkonach czy elewacjach. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością kontaktową i stabilnością na powierzchniach pionowych.

Zaprawa Sopro FF 455 odpowiada klasyfikacji C2TE (C2: przyczepność ≥ 1,0 N/mm2, T: zmniejszony spływ, E: długi czas otwartego schnięcia ≥ 30 minut) zgodnie z normą PN-EN 12004. Specjalnie opracowany skład nowej receptury sprawia, że klej jest łatwy w obróbce, doskonale zatrzymuje wodę potrzebną w trakcie procesu wiązania zapraw cienkowarstwowych, a po utwardzeniu staje się odporny na częste cykle zamrażania i rozmrażania. Ponadto, charakteryzuje go wysoka wydajność - (ok. 1,2 kg/m² na 1 mm grubości warstwy) oraz dobre właściwości i parametry robocze.

Całość dopełnia licencja EMICODE® klasy EC1plus wg GEV oraz niska zawartość chromianów. Oznacza to, że zaprawa Sopro FF 455 nie wydziela toksycznych związków do otoczenia, a tym samym jest wyjątkowo bezpieczny dla środowiska i jego użytkowników.

Rada eksperta Sopro

Wykorzystując zaprawę Sopro FF 455, do fugowania należy przystąpić po około 24 godzinach lub po utwardzeniu zaprawy. Możliwość obciążania powierzchni następuje kolejno: po ok. 3 dniach - w pomieszczeniach mieszkalnych; po ok. 21 dniach - w przypadku pomieszczeń mokrych o wysokim obciążeniu wodą; po ok. 28 dniach - wykańczając obszary podwodne, podłogi ogrzewane i obiektu usługowe.

źródło i zdjęcie: Sopro